WhatsApp / mob: +48 501 457 614, mob: +48 506 090 954 robimax@robimax.com.pl

Pościel to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju hotelowego. Główną funkcją hotelu jest przecież zapewnienie noclegu, a ten może być udany jedynie wtedy, jeśli noc spędzi się w czystej, pachnącej i wygodnej pościeli. Niektóre z pozostałych elementów wyposażenia hotelowego, takie jak telewizor czy czajnik, mają znaczenie dodatkowe i można się bez nich obejść. Jednak niedostatki w zakresie pościeli skutecznie przekreślają udany nocleg w hotelu.

Jakość, gramatura i gęstość pościeli hotelowej

Pościel hotelowa musi być bardzo dobrej jakości. Nie tylko dlatego, żeby zapewniać jak największy komfort gościom, ale także dlatego, by dobrze znosić częste pranie i maglowanie w wysokich temperaturach. To właśnie ze względu na te okoliczności ważne są poszczególne właściwości pościeli takie jak wykończenie, gramatura i gęstość, która jest jednym z najważniejszych aspektów adamaszkowej pościeli hotelowej. Nasze tkaniny adamaszkowe, z których szyjemy pościel hotelową, spełniają wszystkie potrzebne wymogi pościeli o podwyższonej wytrzymałości. Wszystkie tkaniny są tkane ze 100% selekcjonowanej egipskiej bawełny z bardzo mocnej przędzy – gęsto tkanej i podwójnie skręcanej. Gęstość naszych tkanin pościelowych z przeznaczeniem dla użytku hotelowego waha się od 220 TC do 700 TC. Najlepszą gramaturą pościeli dla hotelu jest ciężar 140 g/m². Ale szyjemy również pościel hotelową o wyższej gramaturze niż 140 g/m², którą jest np. Bestar o gramaturze 170 g/m².

Materiał pościeli hotelowej

Materiałem, który najlepiej nadaje się na pościel hotelową, jest bawełna. Oprócz tego, że jest ona naturalna, zapewnia także dobre oddychanie i jest przyjemna w dotyku. Pościel szytą z adamaszkowych tkanin ze 100% bawełny można prać w wysokich temperaturach 95°C, a także poddać praniu w roztworze chloru, jeśli to konieczne. Jednak należy pamiętać, że decydując się na pranie w roztworze chloru, należy zmniejszyć temperaturę do 70°C. Nasza pościel adamaszkowa z egipskiej bawełny po praniu i maglowaniu nie szarzeje i nie żółknie. Ponadto nie pilinguje się dzięki zastosowaniu najwyższej jakości przędzy wyprodukowanej z egipskiej bawełny.

Kolor pościeli hotelowej

Oprócz gramatury i gęstości tkanin ważną właściwością pościeli hotelowej jest także jej kolor. Najczęściej stosuje się do hoteli pościel białą, która jest najwygodniejsza do użytku i najtańsza w konserwacji. Ale są zwolennicy kolorowej pościeli, która także jest szyta z wysokiej jakości wyselekcjonowanej 100% egipskiej bawełny z przędz kolorowo tkanych. Adamaszek tkany z przędz kolorowo tkanych ma takie właściwości, że po praniu i dłuższym użytkowaniu nadal zachowuje pierwotny wygląd, połysk i nasycenie kolorów – w przeciwieństwie do tkanin drukowanych, które po każdym praniu bledną a na słońcu powieją. Najlepiej, aby pościel hotelowa miała stonowaną barwę w bieli lub odcieniach pasteli. Nie dość, że takie rozwiązanie jest estetyczne i z powodzeniem dopasowuje się do każdego wnętrza, to jeszcze ułatwia ono utrzymanie pościeli w czystości.