tel/fax: +48 32 241 24 90; mob. +48 501 457 614; +48 506 090 954 robimax@robimax.com.pl

Serwetki są niezbędnym wyposażeniem wszystkich miejsc, gdzie przygotowywane są posiłki – dużych restauracji, małych barów, stołówek pracowniczych i hoteli. Zarówno papierowe serwetki do wycierania ust, jak i materiałowe, które zwykle układamy na stole są wyjątkową ozdobą. Mogą być one gładkie, wzorzyste lub przyozdobione oryginalnymi nadrukami. Taka praktyka stosowana jest często przez wielu przedsiębiorców. Kiedy warto zamówić nadruki na serwetkach?

Jakie możliwości daje technologia nadruku?

Do nadruków na serwetkach papierowych można wykorzystywać rozmaite technologie. Jednak najnowszą technologią od niedawna jest druk cyfrowy, który umożliwia nie tylko nadrukowanie podstawowych kolorów, ale także wielobarwnych przejść tonalnych. Możliwości takiego druku pozwalają na uzyskiwanie niezwykłych efektów. Do druku stosuje się specjalne farby dla gastronomii, bezpieczne w wypadku kontaktu barwnika z okolicą ust i nosa.
Na serwetkach materiałowych stosuje się technikę haftu komputerowego, który odznacza się wysoką jakością i precyzją. Technologia nadaje się do różnych rodzajów tkanin, więc można go stosować na serwetkach, obrusach, pościeli, odzieży dla kucharzy i kelnerów oraz innych częściach garderoby. Dokładne odwzorowanie kształtów i kolorów pozwala na realizowanie najbardziej wyszukanych pomysłów.

Dzisiejsze maszyny do haftowania współpracujące z oprogramowaniem komputerowym pozwalają na bardzo ścisłe odwzorowanie nawet bardzo skomplikowanych grafik. Do haftu używane są wysokiej jakości nici odporne na detergenty i wysoką temperaturę. Haft komputerowy to także oszczędność czasu, co ma ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy większej ilości produktów.

Logowanie bielizny stołowej i odzieży dla pracowników za pomocą haftu komputerowego jest świetnym rozwiązaniem dla identyfikacji, ponieważ mamy 100% pewność odbierając pranie z pralni, że odebraliśmy swój asortyment, a nie inne przypadkowo zamienione rzeczy co często niestety ma miejsce w pralniach, a następnie doprowadza do braku zaufania w profesjonalizm danej pralni, która zgubiła nasze rzeczy.

Jakie funkcje pełnią nadruki na serwetkach i rozetkach pod filiżankę z kawą?

Nadruki na serwetkach i rozetkach papierowych mogą pełnić funkcję dekoracyjną, reklamową oraz identyfikacyjną. Częstą praktyką jest umieszczanie na nich logo firmowego. Robią tak nie tylko restauratorzy czy hotelarze, ale również organizatorzy różnego rodzaju imprez, salony samochodowe, kawiarnie, cukiernie, palarnie i importerzy kawy, a także firmy innych branż jak np. budowlanych, którym zależy na tym, by ich marka była lepiej rozpoznawana. Dzięki serwetkom i rozetkom z logo klienci będą mogli lepiej zapamiętać nazwę firmy i odnaleźć ją na przykład w internecie.